چاکراهای انرژی و خواص سنگ های درمانی

اصولا مشیت خداوند بر این قرار گرفته که مردم در این عالم برای رسیدن به مقصود از اسباب و وسایل موجود کمک بگیرند. بهگفته سرپرست مرکز تحقیقات علوم قرآن، حدیث و طب شفایافتن مادر یکی از اساتید دانشگاه ایران که گزارش پاتولوژی و گزارش مشروح جراحی موجود است؛ و یا خاطره مشابه از پروفسور هونکه، جراح دانشگاه وین که وی آگاهانه اظهار میدارد در جهان پزشکی همیشه 2×2 مساوی 4 نیست. در این مطلب از جدول یاب به بررسی دعا درمانی احادیث موجود در اینباره می پردازیم. با دعا کردن و از خدا خواستن می توانید با هر بیماری مقابله و آن را درمان کنید. متعاقبا سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) استفاده از امواج شوکی را برای درمان ورم کف پا از طریق فیزیوتراپی پا در سال ۲۰۰۰ تأیید کرد. البته منظور از ناراحتی ها انواع ناراحتی های جسمی و روحی و عذاب را شامل می شود. به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, دعا نقش اساسی در تغییر رفتار و درمان بیماریهای جسمی و روحی افراد و در بهبودی افراد بیمار نقش تعیین کنندهای دارد ولی این بهمعنای این نیست که طب و دارو در درمان بیمار بیاهمیت است.

انرژی درمانی به نوعی یک روش درمانی جدید و نوین محسوب میشود که از دید عدهای به شدت تاثیرگذار است و از نگاه سایرین هیچ تاثیری بر بهبود بیماریهای روحی و جسمی ندارد. آسانا ها بر اندام داخلی هم تاثیر بسزایی دارند.همانطور که باعث بهبود عملکرد عضلات می شود،بر روی عملکرد غدد و ارگان ها نیز تاثیر مثبت بر جای می گذارد.اندام های داخلی پیام ها و تحریکات را از طریق حرکات گوناگون ومختلف آساناها در یافت کرده و به این ترتیب عملکردشان هماهنگی بیشتری می یابد.سیستم درون ریز (غدد و هورمون ها )دوباره فعال شده و به متعادل شدن تحریکات و هم چنین به پیشرفت نیروی روانی کمک می کند و این گوشه ای از اثرات آسانا ها برای تعدیل بدن و جلو گیری از اختلالاتی است که خود سبب بیماری های بسیاری می شود. ولی این درست نیست، بلکه آنچه که از امامان معصوم (ع) درباره ی این آیه نقل شده است، نشان می دهد که منظور از دعا در این آیه همان دعایی است که در عرف شرع فهمیده می شود.

آیا می دانید دعا درمانی چیست؟ دعا درمانی چیست و چگونه است؟ در حدیث معروف از امام صادق (ع) آمده است: اراده الهی بر این قرار گرفته که همه چیز مطابق اسباب جریان یابد، به همین جهت برای هر چیزی سببی قرار داده است. بنابراین بی اعتنایی به عالم اسباب نه تنها توکل نیست، بلکه به معنای بی توجهی به سنت های الهی است و این با روح توکل ناسازگار است. اعتقاد بر این است که هاله انسان شامل نه رنگ است و هر گونه کمبود یا اضافه بر این رنگ ها، طبق نظریه و عمل، می تواند تعادل انرژی بدن انسان را بر هم زده و منجر به بیماری شود. این دیدگاه در سال های اخیر از پذیرش بالایی برخوردار گشته و به طور اصول بدون پذیرفتن آن، هر گونه سخن از این نوع درمان ها، بی فایده و ناقص خواهد ماند. در مورد دعا باید اثبات کنیم که دعا درمان است و همچنین باید اثبات کنیم دعا درمان عام و درمان کل بیماری ها است. نخستين بار است كه اين روش در مورد بيماران تالاسمی به كار گرفته میشود و اثربخشی آن در كاهش فريتين، افزايش هموگلوبين و افرايش فواصل خونگيری بيماران در اين مطالعه كوچک نشان داده شده است و برای اثبات اين اثر مطالعه كارآزمايی بالينی ضرورت دارد.

امروزه نیز در سراسر جهان شاهد ظهور و توسعه بسیاری از روش های درمانی طب مکمل یک دید کلی نگری نسبت به جسم، ذهن و روح انسان هستیم. این روش بیان میکند ما انسانها دارای 7 چاکرای اصلی هستیم. خداوند در این آیه بیان می کند که اگر دعا نبود هیچ جایگاه و اهمیتی برای مردم قرار نمی داد. پذیرش و اعتماد و همچنین بیان حقیقت درونی شما را تقویت می کند. عدهای بر این باور هستند که دعا فعالیتهای سلول را بیشتر می کند. این اقدامات موجب می شوند که بدن مانند یک ساعت عمل کند، به طوری که هر روز راس ساعت مشخصی بیدار می شوید حتی اگر خسته باشید و بخواهید بیشتر بخوابید. دعا موجب افزایش انرژی مثبت و دفع انرژی منفی می شود. تأثیر دعا را بسیاری از افراد تجربه کردهاند، آنهایی که انرژیدرمانی کار کردهاند، می گویند دعا انرژی را زیاد می کند. اگر گروه آرام، هماهنگ و متحد باشند، تأثیر دلپذیرتری به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید